Aydınlatıcı Highlighter Önerileri

En iyi aydınlatıcı önerileri

Son günlerde özellikle aydınlatıcılar ile yapılan parıltılı ve hafif ıslak görünümlü makyajlar çok trend. Bu nedenle bu yazımda aydınlatıcı highlighter önerilerini işleyeceğim. Piyasada bir sürü aydınlatıcı var ve bir çoğu da aynı şeyleri yaptıklarını iddia ediyor. Fakat aslında hepsinin kıvamı, duruşu ve tonu hatta kalıcılığı kesinlikle çok farklı. Bu nedenle iyi bir makyaj ve gerçek aydınlık, sağlıklı bir yüz için doğru aydınlatıcıyı kullanmak kesinlikle çok önemli.

Aydınlatıcı Highlighter Önerileri

En iyi aydınlatıcı hangisi

Genelde en çok sorulan soruların başını en iyi aydınlatıcı hangisi sorusu çekiyor. Çünkü son günlerde dediğim gibi bir makyajda aydınlatıcı yoksa o makyaj adeta tamamlanmış sayılmıyor. Bazı aydınlatıcılar sizi adeta bir spor salonundan çıkmış gibi ter içinde gösterirken, bazı aydınlatıcılar ise normal bir parlaklık sağlıyor sadece. Bazıları ise alt tonu renkli olduğu için saçma bir renk bütünlüğü de yaratabiliyor.

İşte bu nedenle aslında aydınlatıcı seçimi sanıldığının aksine çok da basit bir iş değil. Bazı bloglar etik davranmayıp her aydınlatıcıyı övme derdinde oldukları için siz de güzelmiş deyip aldığınız o aydınlatıcının aslında hiç de başarılı olmadığını görüyorsunuz. Bu nedenle aslında bize lazım olan gerçek en iyi aydınlatıcı önerileri. Kendim ve çevremin önerdiği aydınlatıcıların artı ve eksilerini burada sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

En iyi aydınlatıcı hangisi

The balm mary lou manizer aydınlatıcı

Benim aydınlatıcı ile ilk tanışmam bu marka ile oldu. Aslında hala severek kullandığım bir aydınlatıcımdır kendisi. Fakat artıları çok olduğu gibi eksileri de var. Hem artılarını hem de eksilerini anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle ürün çok güzel kendinden parlak bir makyaj sağlıyor. Öyle simli abartı bir görüntü vermiyor. Çok hoş bir aydınlık sağlıyor. Burada en büyük sorun uygularken çok dikkatli olmanız. Karanlıkta sürerseniz, gün ışığına çıktığınızda bildiğiniz disko topu gibi parlayabilirsiniz. Bu nedenle ölçüyü kesinlikle kaçırmamak lazım. Dikkatli sürmek ve uygun ışıkta sürmek lazım.

En çok göz pınarları, burun ucu, dudak üzeri ve kaş kemiklerine çok az olacak şekilde kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinde ise biraz göreceli bir durum diyebilirim. Şöyle ürün sarı alt tonlu ve yüzünüze bir ürün sürüp elmacık kemiklerinize de bu aydınlatıcıdan uyguladığınızda portakal kabuğu gibi hafif pütürlü bir renk tonu yaratıyor. Uzaktan çok anlaşılmasa da yakında çok net anlaşılıyor. Fakat yüzünüze bir şey uygulamayaıp direkt olarak elmacık kemiklerinize az bir şekilde uygularsanız, sonuç çok hoş oluyor. Kendinden son derece sağlıklı parlak bir cilt görünümü veriyor.

Essence Soo Glow Aydınlatıcı

Diğer bir çok beğenilen ve önerilen aydınlatıcımız ise Essence Soo Glow Aydınlatıcı. Bu da gene alt tonu sarı ve pembe olarak tasarlanmış. Ancak dediğim gibi mary lou fazla sarı alt tonlu geliyor bana. Bu nedenle elmacık kemiklerime uygulamakta sıkıntı yaşıyorum. Siz de bu sıkıntıyı yaşayacağınızı düşünüyorsanız Essence Soo Glow’u deneyebilirsiniz. Çünkü mary lou kadar yoğun bir sarı alt tona sahip değil.

Kremsi bir yapıda gibi görünse de aslında pudra tarzı bir aydınlatcı bu. Işıltısı bana göre biraz daha az gibi. Eğer hafif bir ışıltı istiyorsanız tercih edilebilir.

En iyi aydınlatıcı önerileri

Pastel Profashion Stardust Highlight Spica

Çok yoğun simli ve ışıl ışıl bir aydınlatıcı istiyorsanız deneyebilirsiniz. Açıkçası bu aydınlatıcı bize hiç doğal gelmedi. Çünkü yüzünüz bildiğiniz parlıyor adeta. Ancak beğeneni ve seveni çok. Bunun nedeni ise o beğenen kesimin aydınlatıcı olarak bu tarz bir yoğunluk beklentisi içinde olmaları. Eğer siz de doğal bir görünüm değil de, daha belirgin bir parlama istiyorsanız bu aydınlatıcı size göre olabilir bir deneyin.

Benefit Watts Up aydınlatıcı

Bu ürün de gene aynı şekilde çok beğenilen ve övgü alan bir ürün. Islak görünümlü makyaj isteyenlere önerebilirim. Ürünün al tonu şampanya rengi ve oldukça hoş duruyor. Ancak bazı yağlı ciltler ürünü hiç sevmemiş bunu da belirtmek isterim. Bu nedenle yağlı bir cildiniz varsa ürünü denemeden sakın almayın. Fakat onun haricinde ıslak bitişli ve ışıl ışıl bir makyaj için son derece ideal bir ürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.