Dudağı Dolgun Gösteren Makyaj Önerileri

Dudakları kalın gösteren makyaj önerileri

Kalın ve dolgun dudaklar aslında pek çok kadının rüyasıdır. Ancak bu herkesin sahip olduğu bir durum değildir. Bazı kadınlar çok kalın dudaklardan hoşlanırken bazı kadınlar ince dudaklardan daha çok hoşlanır. Bazı kadınlar ise orta kalınlıkta dudaklarla yetinir hatta çok da mutlu olur.

Günümüz makyaj teknikleri okadar geliştiki artık yüzdeki pek çok kusur rahatlıkla kapatılabildiği gibi ince olan dudaklar da olduğundan daha dolgun ve daha kalın hale getirilebiliyor.

Hatta bazı kozmetik markaları hileli rujlar bile satıyor. Eğer makyajla uğraşmak istemiyorsanız dudakları dolgun gösteren rujlardan edinebilirsiniz. Ancak bilindik bir markadan almanızı tavsiye ederiz.

Şimdi bu yazımızda bazı küçük makyaj hileleri ile dudaklarınızı dolgun gösterebilmeniz için size küçük ipuçları vereceğiz. Öncelikle dudağı dolgun gösteren makyajı yapacaksanız tercih edeceğiniz rujunuz mat olmalı. Parlak ya da simli rujlardan uzak durmalısınız. Kullanacağınız dudak kaleminiz de rujunuz ile aynı renk olmalı ve ucu sivri olmalı.

Önce rujunuz ile aynı renk olan dudak kaleminizle dudağınızın etrafına ince bir çizgi çekin. Burada dikkat etmeniz gereken alt ve üst dudak uçlarınızı kalemle birleştirmeyin. Bu ilerleyen saatlerde bozulur ve kötü bir görüntü oluşturur.

Aynı işlemi alt dudağınız için yapın, burada da dikkat etmeniz gereken alt dudağınızın tam ortasına geldiğinizde fazla kavis yapmamaya çalışın. Kalemi dümdüz çekin.

Rujunuzu alın ve dudağınızın içini dikkatlice boyayın. Sonrasında rujunuzun üzerine daha seksi görünmek için parlatıcınızı sürün.

Unutmayın ruj sürmenin pek çok püf noktası vardır. Doğru makyaj yapmak kesinlikle çok önemlidir.

Modasız kalmayın.

dudağı dolgun gösteren makyaj önerileri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.