Yaz İçin Parfüm Önerileri

Parfüm seçimi hem zordur hem de biraz karışıktır. Her ten rengine göre parfüm seçiminin farklı olması gerektiğini bir önceki yazımızda anlatmıştık. Sarışınlarla esmerler aynı parfümü kullanmamalıdırlar.

Yaz ayında ise tercih edilecek kokular sıcak ve güneşin verdiği etkilerden ötürü biraz hafifeltilmeli ve yaz ayının sıcağına uygun kokular tercih edilmelidir. Çünkü yazın sıcakta sıkılan ağır bir koku güneşin de etkisi ile biraz daha ağırlaşır ve bayıcı bir kokuya dönüşür. Bu durum da özellikle etrafınızdakileri rahatsız etmenize neden olabilir.

Yazın güneşte bozulmayacak ve ağır kokular saçmayacak hafif kokular tercih edilmelidir.

Burada yaz için en uygun parfümler yer almaktadır.

Valentino Assoluta

Güzel ve şehvetli bir parfümdür. Ağırlıklı olarak vanilya, yosun meşesi, yer mantarı ve beyaz çiçekler kokar.

Prada Candy

Bir çok kadın bu kokuyuı bilir ve sever. Karamel ve vanilya ağırlıklı olan bu güzel parfüm aynı zamanda sezonun en trend parfümlerinden.

Burberry Summer

Oldukça ferahlık veren meyve ve çiçek ağırlıklı tam bir yaz parfümü. İçeriği ise portakal, nar, gül yaprağı, misk, sandal ağacı ve vadi zambağı.

Oscar de la Renta

Mandalina, yasemin ve vanilya ağırlıklı muhteşem bir kokudur. Özellikle yazın sıcağında hem meyve hem de çiçek ağırlıklı olması nedeniyle serinletici ve ferah bir koku yaratır.

Guess Girl

Tam bir genç kız parfümü. Enerji dolu ve kendisi gibi şık şişesinde çok şık ve güzel bir koku.

Ninna ricci

Oldukça seksi ve feminen bir parfüm. Günümüzün büyük şehirli kadınlarını temsil ediyor. Revent kabuğu, sandal ağacı, okka gülü, bergamot ve hint tutya çiçeği ağırlıklıdır.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.