Paris Moda Haftası – 2016 İlkahar Yaz Moda Trendleri

2016 yaz modası

Sevgili moda bağımlıları bu yazımda Paris moda haftası – 2016 ilkbahar yaz moda trendlerini paylaşmayı düşünüyorum. Önemli defileler yapıldı ve altın değerindeki moda haftalarında 2016 yaz modası kendini görücüye çıkardı. Bu şekilde moda haftaları sürekli düzenleniyor ve düzenlendikçe de önümüzdeki sezonun merakla beklenen trendleri ortaya çıkıyor. Gelelim moda haftasında göze çarpan en önemli trendlere.

Paris Moda Haftası - 2016 İlkahar Yaz Moda Trendleri

Ekoseli kıyafet modası

Ekoseli kıyafetler uzun süredir moda dünyasında zaten yer alıyordu. 2016 ilkbahar yaz trendlerinde de ekoseli kıyafetleri bolca göreceğiz. Bir çok dünyaca ünlü markalar koleksiyonlarında ekoseli parçalara bolca yer vermişler.

ekoseli elbise model

Kot kıyafet modası

Kot pantolonlar artık klasik olmuş ve her ortama giyilebilen parçaların başını çeker. Ancak Paris moda haftasında en çok göze çarpan detay pek çok önemli markanın defilesinde kullandığı kot kıyafetler oluyor. Bunlar kot elbiseler, etekler, tulumlar şeklinde bir sürü alternatife sahip. Her ortama rahatlıkla giyilebilcek şık kıyafetler.

kot elbise modeli

Pileli kıyafet modelleri

Genelde çocuksu ve kötü bir hava yaratır pileli kıyafetler. Ancak ünlü modacılar ve tasarımcılar bu kuralı adeta yok etmişler. 2016 yaz sezonunda pileli kıyafetler vitrinleri süslemeye hazırlanıyor. Ama en güzel halleri ile.

pileli elbise modeli

Tek omuz askılı kıyafetler

Moda demek böyle bir şey olsa gerek. Bir ileri bir geri şeklinde. Bir kaç sezon önce çok trend olan tek omuzlu kıyafet modelleri bu yaz adeta tüm vitrinlerde boy gösterecek. Bir çok ünlü marka koleksiyonunda tek omuzlu kıyafetlere bolca yer vermiş.

tek omuz elbise modeli

Transparan kıyafet modelleri

Transparan modası geldi ve gitti diye düşünmeye başlamışken Paris moda haftasında bir baktık ki transparanlar bu yaz tam gaz moda olmaya devam ediyor. 2016 yazının en trendleri arasında transparan kıyafetler ön planda.

transparan elbise modeli

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir