Kaş Dövmesinin Zararları

Kaş dövmesi

Son günlerde özellikle kaş dövmeleri çok popüler. Peki kaş dövmesinin zararları hakkında bir fikriniz var mı? Kaş dövmesi bir çok kişi tarafından çok beğenilse de bazı bir kesim tarafından yaptırdıktan sonra ciddi bir hayal kırıklığı yaratıyor ve geri dönmesi zor durumlara neden oluyor. Unutmayın kaşlarımız yüzümüze duruşu ile özel bir ifade katar. Yanlış çizilmiş bir kaç yüzümüze korkunç, şaşkın ya da kızgın, ya da yapay bir görüntü verebilir.

kas-dovmesinin-zararlari

Gelelim son günlerde çok popüler olan kaş dövmesinin zararlarına.

İlk yapıldığı zamanlar rengi çok koyudur ve göze inanılmaz suni bir görüntü verir.

Kaş dövmesi ile ilgili yapılan araştırmalar sonucu bu dövmeyi yaptıran bir kesim kadının kendi kaşlarında dövmede kullanılan boyalardan oluşan sıkıntılar görülmüştür.

kas-kontoru

Kaş dövmesi diğer bir adı ile kaş kontörü ile ilgili en büyük sıkıntı ise bazen yüzünüze uygun olmayan bir kaş modelini uyguladıktan sonra fark etmektir. Bu nedenle işinde uzman eller tarafından bu işi yaptırmanızda ve kaşı çizdirmeden önce kalemle o kaşı uygulayıp fikrine güvendiğiniz pek çok kişiye danışmanız. Aksi halde yüzünüze uygun olmayan bir kaşı çizdirdiğinizde geri dönüşünüz oldukça zor olacaktır. Kaş dövmesi geri dönmesi ya da silinmesi zordur.

kalici-kas-dovmesi

Kaş dövmesinin diğer bir sıkıntılı yanı ise zamanlar artık rengi solar ve kızılımsı bir renk alır.

Bir çok dövmeye oranla kaş dövmesi aslında geçici bir dövmedir. Yani bir kaç sene içinde solmaya başlar.

kas-dovmesini-sildirme

Kaş dövmesini sildirme

Kaş dövmesi yaptıranlar doğal olarak bunu da merak ediyorlar. Çünkü bir süre sonra aynı kaş şekli ile gezmek istemiyorlar. Ya da çizilen kaş yanlış bir model olmuş olabiliyor. İşte bu durumda kaş dövmesini sildirme tekniği uygulanır. Bu işlem ise kaşa uygulanan bir ilaç ile yapılır. İlaç sayesinde kaş zamanlar dövmeyi kabuklanarak atacaktır. Kaşın silinmesi bir hafta kadar sürmektedir.

kas-dovmesi-kil-tekni

Kaş dövmesi kıl tekniği

Gelelim diğer bir yöntem olan kaş dövmesi kıl tekniğine. Bu işlemi genelde kaşları arasında boşluklar olanlar tercih ediyorlar ve çok da başarılı oluyor sonuç. Bu işlem tek kullanımlık bir iğne yardımı ile yapılıyor. Deri altına bu iğne yardımı ile bitkisel ve mineral içerikli boya ince bir işçilikle işleniyor. Uygulama kendi kaş şeklinize kesinlikle uygun şekilde yapılıyor. Böylece dışarıdan bakıldığında aralara yapılan doldurmalar kesinlikle kendi kaşınızmış gibi duruyor. İşlem ansetezik bir krem uygulanarak yapılıyor. Kalıcı kaş dövmesini genellikle kaşını kalınlaştırmak isteyenler, kaşlarında sorunları olanlar, kaşının şeklinden ve duruşundan rahatsız olanlar, kaşı yaralanmış olanlar ve kaşı dökülen hastalar tercih ediyorlar.

kas-dovmesi

Ancak eğer böyle bir uygulama yapacaksanız kesinlikle bu işlemi yaptıracağınız yer işinde uzman tüm hijyen kurallarına uygun bir yer olmalı. Unutmayın bu işlem sonuçta sıradan bir makyaj yapma işlemi değil. Bu yüzden dikkatli olmanızda fayda var. Bunun yanında şeker hastalığı olanlara ve bunun gibi belli başlı rahatsızlıkları olanlara işlem uygulanmıyor. Kaş dövmesi için uygun olup olmadığınızı önce işin uzmanı ile kararlaştırmalısınız.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.