Bodrum Gümbet

Gümbet bodrum’un 3 km yakınında bulunan oldukça güzel ve keyifli bir tatil beldesidir. Hareketli gece hayatı ve bodrum merkeze olan yakınlığı sebebiyle özellikle yabancı turistler tarafından fazlaca tercih edilir. Oldukça gelişmiş bir tatil beldesidir. Tek başına var olabilen az sayıdaki yerlerdendir.

Gümbet çok güzel bir koy üzerinde yer alır. Bu nedenle bir çok su sporlarına da ev sahipliği yapar. Bunun yanında bazı tekne turları da gümbetten kalkar.

Gümbet’de nerede kalınır

Gümbet otel konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. İsterseniz oda kahvaltı tarzı küçük otelleri tercih edip ekonomik bir otel bulabilirsiniz, isterseniz de herşey dahil sistemle çalışan daha büyük otelleri tercih edebilirsiniz.

Gümbet gece hayatı

Gümbetin gece hayatı kendi başına ciddi anlamda hareketli, eğlenceli ve neredeyse her zevke hitap edebilecek kapasitededir. İsim yapmış bazı ünlü diskolar ve gece kulüpleri gümbet barlar sokağı içerisinde yer almaktadır.Bunun yanında yabancı ve Türkçe müzik karışık çalan popüler mekanlar sayıca çok fazladır. Yabancı turistler tarafından çok sevilen karaoke barların da asıl merkezi gümbettir. Bu arada canlı müzik sevenler için de son derece şık ve eğlenceli barlar da vardır.

Daha sakin bir eğlence arayanlar için de cafe tarzı yerler oldukça güzel ve şıktır.

Gümbette ne yenir

Gümbet de aynı bodrum gibi çok gelişmiş bir belde olduğundan yiyecek anlamında hiç zorlanılacak bir yer değildir. Burada da gene aynı şekilde sebzeli döner çeşidi olan bodrum dönerini hem ucuza hem de hemen hemen her yerde yiyebilirsiniz. Fast food zincirleri olan mc donalds ve burger king tarzı yerleri de burada rahatlıkla bulabilirsiniz.

Daha restaurant tarzı bir mekanda yemek yemek istediğinizde ise balık restauranları ya da dünya mutfağından her türlü yemeğin sunulduğu deniz kenarındaki restaurantları denemenizi tavsiye ederiz.

Gümbet’de ulaşım

Gümbet tıpkı bodrum gibi ulaşımı çok kolay yerlerdendir. Her yere çok sık kalkan minibüsler ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Burada en güzel gümbet resimleri yer almaktadır.

En moda tatil yerleri.

gümbet gece hayatı

gümbet plaj

gümbet resimleri

gümbet sahil

gümbet

bodrum gümbet barlar sokağı

Bodrum gümbet

 

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.