2016 Makyaj Modelleri

2016 makyaj modelleri

Son günlerde 2016 makyaj modellerine baktığımızda kedi gözü makyaj modellerinin, yok gibi makyaj modellerinin ve gölgeli makyaj modellerinin son derece trend olduğunu görüyoruz. İşte 2016’nın en trend makyaj modelleri

Kedi gözü makyaj modelleri

Kedi gözü makyajı bir kaç sezondur oldukça popüler olmuş makyajlardan biri sadece. Oldukça iddialı ve keyifli bir makyaj şekli olan kedi gözü makyaj modelini yapmak ise bir miktar beceri istiyor. Ancak bir kez yapıldığında öğrenilmesi hiç de zor değil. 2016 makyaj trendleri içinde kedi gözü makyaj modelleri oldukça popüler.

Kedi gözü makyaj modelleri

Hafif makyaj modelleri

Hafif makyaj ise doğallıktan yana olanların en çok tercih ettiklerinden oluyor. Özellikle gündüzleri hafif makyajı tercih edebilirsiniz. Çünkü 2016’da hafif makyaj da son derece popüler.

hafif makyaj - yok gibi makyaj

Gölgeli makyaj modeli

2016 makyaj modasında bir diğeri de her zaman en çok tercih edilen makyaj stili olan gölgeli makyaj modeli oluyor. Pek çok ünlü marka katalog çekimlerinde de gölgeli makyajı tercih etti. Her tarz ortama rahatlıkla kullanılabilen gölgeli makyaj bu sezon son derece popüler olacak.

gölgeli makyaj

Koyu renk makyaj

Koyu renkler kış aylarına çok yakışıyor. Eğer bordoları, dark tarzındaki tonları seviyorsanız çok şanslısınız. Çünkü bu sezon bu tonlar oldukça popüler. Sadece kış değil bahar ve yaz aylarında da koyu renkler çok popüler. Bu arada 2016’nın en trend ruj renkleri arasında ilk sırayı şarap rengi rujlar alıyor.

koyu tonlarda makyaj - 2015 makyaj trendleri

Grunge tarzı makyaj modeli

2016’nın en trend diğer bir makyaj modeli ise grunge makyaj modeli oluyor.

Grunge tarzı makyaj modeli

Günlük makyaj önerileri

Eğer bir arkadaş toplantısı ya da sosyal bir etkinliğe katılacaksanız günlük makyaj olarak size doğal tonları öneririz. Bu da şeftali ve pembe tonlarıdır. Dudaklarınıza ise güzel bir parlatıcı sürebilirsiniz. Bu yok gibi dediğimiz makyaj oluyor aslında.

Gece makyajı için öneriler

Eğer gece makyajı nasıl olmalıdır derseniz kesinlikle sönük olmamalıdır deriz. Yani iddialı ve sert renkleri gece makyajında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz şarap rengi göz alıcı dudakları gece makyajında kesinlikle tercih edebilirsiniz. Kedi tarzı göz makyajı da oldukça uygundur.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.